Hakkımızda

Uğur Balkuv

Firmamızın kurucusu Uğur Balkuv 1980 yılında triko sektörüne girmiş ve 1986 yılında UĞUR BALKUV TRİKO'yu kurmuştur. 1993 yılında ihracata başlayan Uğur Balkuv Triko bugün dünyaca ünlü birçok marka ile çalışmakta olup üretiminin yüzde doksanını ihraç etmektedir. Uzun yıllar iç piyasada kendi markaları (Uğur Balkuv, Berto Biaggi) ile zincir mağazalara ve butiklere, bayan ve erkek olarak kendi koleksiyonlarının satışını gerçekleştirmiştir.

İhracatta ise bayan, erkek ve çocuk üretimleri gerçekleştirmekte, bayan ve erkekte kendi koleksiyonlarını müşterilerine sunmakta ve müşterilerinin kendi koleksiyonlarını yorumlamaktadır. Ayrıca müşterilerinin talepleri doğrultusunda özel koleksiyon hazırlamaktadır. Bu faaliyetleri gerçekleştiren güçlü bir tasarım ve teknik ekibi bulunmaktadır.

İhracat müşterileri ile ilişkileri yürütmek ve geliştirmek için güçlü bir pazarlama ekibi vardır. Yurt dışındaki müşteriler ile hem doğrudan, hem de acenteler aracılığıyla çalışılmaktadır.

Örgü, dikim ve finisajda en son teknolojiler ile üretim yapan ve ikisi İstanbul'da, biri Adapazarı-Geyve'de 20.000m2'ye varan kapalı alana sahip üç fabrikada hizmet veren Uğur Balkuv'un yıllık üretim kapasitesi 5.500.000 adettir.

UĞUR BALKUV TRİKO ; ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi , ISO 27001-2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahiptir.

EN